Tel. 602-434-677
prace brukarskie na terenie całego kraju!

Kostka granitowa

Jak wszystkim wiadomo kostka granitowa jest to praktycznie najtwardszy materiał  ,odporny na każde warunki atmosferyczne i prawie na wszystkie warunki mechaniczne.Materiał ten występuje w pięciu kolorach:

-szary

-szaro-rudy

-czarny

-czerwony

-żółty

Oraz w kilku rozmiarach:


-  4/6  1t= 8m2

-7/9    1t=6m2

-9/11  1t=4,5m2

-15/17  1t=2.5m2

Kostka granitowa to ceniony i bardzo popularny element ozdobny w ogrodach, parkach i w otoczeniu budynków. Wykonuje się z niej różnego rodzaju chodniki, alejki, podjazdy, deptaki, trakty itp. Do jej głównych zalet należą trwałość i elegancki wygląd, dlatego tak wiele osób decyduje się na jej wykorzystanie. Jej profesjonalny montaż wymaga jednak wprawy oraz specjalistycznego sprzętu, co generuję firma ABRA świadcząca usługi w zakresie układania kostki granitowej na terenie Warszawy, Poznania oraz całej Polski.

Jak wspomniano, kostka granitowa to ciekawy materiał posiadający wiele zalet. Jej trwałość jest oczywista dla każdego, kto kiedykolwiek słyszał o właściwościach fizycznych granitu i wie, że jest on synonimem twardości i wytrzymałości. Droga wyłożona taką kostką jest odporna na nacisk dużych ciężarów, a także warunki atmosferyczne - mróz, wiatr czy wilgoć. Fugowanie kostki betonem, stosowane przez profesjonalistów, pozwala dodatkowo na ochronę jej przed chwastami oraz znacząco ułatwia czyszczenie. Alejki, podjazdy i dróżki wyłożone kostką granitową są również powszechnie uznawane za bardzo estetyczne i eleganckie, w dużej mierze dzięki naturalnemu wyglądowi, znacznie milszemu dla oka niż beton czy asfalt.

Układanie kostki granitowej wymaga oczywiście wprawy oraz specjalnych narzędzi i maszyn. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża - jego wyrównanie, utwardzenie i oczyszczenie; tylko w ten sposób można zapobiec tworzeniu się nierówności. Samo ułożenie kostki wymaga precyzji i dokładności. Ważnym momentem jest również fugowanie, podczas którego należy się upewnić, że kostki są ułożone równo i nie ma odstępów pomiędzy nimi a betonem. W przeciwnym wypadku w otwory mogłaby się wedrzeć wilgoć, która następnie podczas silnych mrozów prowadzi do wietrzenia kostek a w konsekwencji ich niszczenia. Oczywiście, równie ważną częścią usług firmy ABRA czyli układanie kostki granitowej jest doradztwo w zakresie wybieranego materiału i projektu, przy wykorzystaniu doświadczenia w tego typu pracach oraz zachowaniu indywidualnego podejścia do klienta.

 

W sprawie układanie kostki granitowej cena prosimy o kontakt.